OTM 2014

2004 yılından bu yana, Türkiye’nin ve bölgenin tek; dünyanın en önemli tekstil makine fuarları olan ITM Texpo Eurasia’yı organize eden Tüyap Tüm Fuarcılık ve Teknik Fuarcılık, bu defa da tekstil yatırımlarının merkezi olan Gaziantep’te yeni bir buluşma için ortaklık yaptı. OTM 2014 Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık ve Teknik Fuarcılık ortaklığı; Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Odası desteğiyle düzenleniyor. Dünyanın ve Türkiye’nin en önemli teknoloji üreticilerini, yatırımcılarla buluşturacak olan OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı, 16-19 Ekim 2014 tarihlerinde, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde, 28.500 m2 kapalı alanda, 2 salonda yapılacak.

Gaziantep, son yıllarda, özellikle teşvikler sayesinde tekstil yatırımlarında önemli bir artış yaşanan bölgenin merkezinde yer alıyor. Diğer yatırım noktaları da Gaziantep’e komşu olan Adıyaman, Diyarbakır, Osmaniye, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adana, Mardin, Kayseri, Malatya gibi iller olarak dikkat çekiyor… Ayrıca Gaziantep’ten Erbil’e hemen her gün yapılan uçak seferleri, gümrük kapılarının yoğunluğu dikkat çekiyor. Ortadoğu ve AB ülkelerine ihracat da bu şehrimizin Türk ekonomisindeki yerini ve önemini anlatma açısından sadece birkaç kriterdir. Gaziantep ve diğer Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerimizin ülke ihracatı içerisindeki payı son yıllarda artış gösterdi, bu yılın başı itibariyle bölgenin ihracatı 4 milyar dolar seviyesini aştı.

Tüm bu etkenleri göze aldığınızda bölgenin tekstil sektöründe yüksek öneme sahip bu şehrinde yapılacak olan Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı, en az İstanbul’daki Texpo Fuarları kadar etkili ve efektif olacaktır.

16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek fuar ön kayıt formu için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardım mı gerekli?