TARİHİN DEĞİŞMEZ MODASI: ALTIN

Tarih boyunca altın rengi zerafet ve asaletin simgesi olmuştur. Zenginliğin ve gücün göstergesi olan altının iplik haline getirilerek kraliyet ya da hanedan giyimine geçmesi uzun zaman almıştır. Zenginliğini üzerilerinde taşımak isteyen asiller zamanla mücevher görünümlü göz alıcı altın renkli kıyafetlere yönelmişlerdir.

Çoğunlukla aksesuarların altın ve mücevherle bezenmesi ancak varak ve boya teknolojilerinin gelişmesi ile her seviyede yayılan bir zerafet oldu. Artık altın varak baskının yaygınlaşması ile koleksiyonlardaki kalıcı yerini edinen altın rengi farklı ton ve efektleriyle daha kolay ulaşılabilir durumda.

“Sarı varak” diye de adlandırılan Altın varak, aslında bu kolay ve basitleştiren ismi hak etmez. Altın varak uygulandığı yüzeyi gerçekten de altın sarısı renge çevirmenin en kolay ve ekonomik yoludur. Eğer doğru marka ve kaliteli varak kullanılırsa yüksek ışık haslığı ve yıkama haslığı sayesinde kolayca solmayan renk elde edilmiş olur. Ayrıca yüzeye uygulanan tutkal zeminin kalitesi varak performansını etkileyen en önemli etkenlerdendir. Tutkalın kalitesi kadar uygulandığı miktar ve fikse şartları da varak baskının daha parlak ve canlı olmasını doğrudan etkiler.

Aslında Altın varak standart rengin dışında “Açık Altın”, “Koyu Altın” “Mat Altın” gibi varak renkleri ile çeşitlendirilmiştir. Özellikle baskı yapılacak zemine göre seçildiği zaman, daha soft ya da daha belirgin tonlarda Altın sarısı ton elde etmek mümkün olabilmektedir. Ayrıca eskitme tarzı atılan tutkal zeminler de, özellikle dikili denim ürünlere kirletme efektli parlaklıklar kazandırabilmektedir.

Altın sarısı varakta dikkat edilmesi gereken detay, soğuk yada sıcak açmadan meydana gelen parlaklık farklarıdır. Tutkal zeminin kalitesi, lap ya da tramlı olması ve fikse şartları da Altın varağın renk tonunda önemli etkendir. Eğer daha iyi bir altın varak arıyorsanız “Thermowash” markalı ürünümüzü deneyin.

Eğer altın varak renginden vazgeçmek istemiyorsanız, o zaman sizi açık altın, pirinç sarısı, mat altın, koyu altın gibi renkleri de denemeye davet ediyoruz. Ya da altın varak baskıda çıtayı yükseltmek istiyorsanız mutlaka, “THERMOWASH” markalı SGS laboratuvarlarınca 5 yıkama için 5/5, 10 yıkama için 4/5 skorlama yapılmış yeni ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Avrupa kalitesinde en uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz bu ürünümüzü gönül rahatlığıyla kullanın. Bütün testleri yapılmış, markalarca test edilen ve kullanılan Thermowash varak sizi bekliyor.

Check Also

HOLOGRAM RENKLER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardım mı gerekli?