Breaking News

SİYAH/BEYAZ ARASI: GRİ MODASI!

Kontrast renklerle uyumu ve ışıltılı ile büründüğü gizemli feminenliği sayesinde markaların favorisi haline gelen gri renkler, metalik tonlarıyla marka stilinizin en büyük kurtarıcısı olabilir.

Artık günlük kıyafetlerde iyice yer edinmiş olan varak baskı, her tür kıyafet için farklı ton ve yoğunlukta kullanılıyor. Baskı tekniklerinin yaygınlaşması, çevre dostu kimyasalların kullanılması da varak baskının bu kadar yaygınlaşmasına neden olmuş olabilir. Temas edildiğinde varlığı belli olmayacak derecede soft yüzeyler sunan varak; sim ipliği ya da nakışlı pul-payete göre çok avantajlı. Varak baskının yıkama haslıklarının geliştirilmesi de yeni avantajlarından.

gri-varak-3
Gri renk varaklar oldukça fazla kullanılıyor. Yıllardır gümüş renk varakla ışıltısı artırılan kıyafetler, ister komple kaplama isterse desen üzeri olsun, artık gri tonlarıyla buluşuyor. Önceleri renk alternatifi az olmasına rağmen, günümüzde 5-6 tonda gri varak bulunabiliyor. Özellikle ışık haslığında zayıf olan gri renk varaklarda, Gunmetal ve Gri-7 gibi haslığı artırılmış tonları stoklarımızda bulabilirsiniz.

Aslında gri renkli varaklar, koyu gümüş gibi de adlandırılabilir. Ancak son yılların “Gun Metal” ya da “Antrasit” renkleriyle kendine özel isimlerle anılıyor. Varak baskı, verdiği metalik etkisi ve parlaklığın yanında özel renkleriyle, modayı en yakın takip eden baskı tekniklerinden. Genel trendi destekleyen bütün renkleri sunar. Kaplama tekniği dışında desen üzerine de uygulanan varak baskılar, kumaşların renklerine tona ton kullanıldığında derinlik etkisi uyandırıp, sıradan kumaşları bile olağanüstü hale getirebilir.

Modanın klasik rengi siyahın tonları olarak gri renkler her zaman popülaritesini koruyacaktır. Gümüşten başlayan gri tonlamalar; Gri-9, Gri-2, Gunmetal, Gri-3 gibi renklerle en koyu tona ulaşmakta ve uygulandıkları yüzeylerde “Antrasit” renkleri göstermektedir. Komple kaplamalar ve desen üzeri baskılar gri tonlarının en çok tercih edildiği uygulama şekillerindendir.

gri-varak-1
gri-varak-2

Check Also

GRİLER KUŞAĞI

Gri renk varaklar oldukça fazla kullanılıyor. Yıllardır gümüş renk varakla ışıltısı artırılan kıyafetler, ister komple …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardım mı gerekli?