Breaking News

CİDDİYET, GİZEM VE ŞIKLIK: GRİ

Aslında yumuşak cıvadan, kum grilerine kadar birçok tonun kullanıldığı 2014 bahar sezonunda en ön çıkan gri tonu güvercin grisi olacağı söyleniyor. Yıllardır farklı renk tonlarındaki gri varaklar koyu gümüş renklerden kurşuni griye kadar koleksiyonlara girmeyi başardı.

ciddiyet-gizem-siklik-gri-1

Gri tonlar her zaman, zarafet, gizem ve cesaretin sembolü olagelmiştir. Soğuk gibi duran renk aslında beraberinde ağırlık ve otoriter izlenim bırakma eğiliminde olmuştur. Geneldeki resmiyet ve ciddiyeti, özeldeki sıcaklığın ve samimiyetin ortak bir perdesi olarak herkesçe kabul edilir dili olmuştur. Nitekim böyle olmasa gri tonları en sıcakkanlı modanın bile kalbine bu kadar girebilir miydi?

ciddiyet-gizem-siklik-gri-2

Gri bu kadar popüler olur da, parlaklık ve metalik trendinden nasibini almaması olur mu?

ciddiyet-gizem-siklik-gri-3

Son yılların Gunmetal trendi, koyusuyla açığıyla gerçek bir metal rengi olan gri varakların önünü açtıkça açtı.

ciddiyet-gizem-siklik-gri-4

Stoklarımızda gri renkli olarak 8 farklı ton ve etkide varak bulabilirsiniz. Metalik, yarı mat, mat ya da şeffaf etkilerde bulunan gri varakların kullanım sahası ise oldukça geniş. Bütün üreticilerce piyasaya sürülen gri varaklarda görülen en sorun ise düşük ışık haslığıdır. Özellikle güneş altında çok kalabilecek, komple kaplamalı, ya da zemine bağlı olarak olası renk açılmaları yaşanabilecek olan durumlara dikkat edilmesi gerekir. Mutlaka bütün denemeler önceden yapılarak değişimler öngörülmeli ve bu kabulle üretime geçilmelidir.

Check Also

GRİLER KUŞAĞI

Gri renk varaklar oldukça fazla kullanılıyor. Yıllardır gümüş renk varakla ışıltısı artırılan kıyafetler, ister komple …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardım mı gerekli?