Breaking News

CANLILIK VE DİNAMİZMİN RENGİ: KIRMIZI

Aslında sıcağı çağrıştırdığı kadar canlılığı da çağrıştırır kırmızı. Doğada hayat belirtisi taşıyan her canlıdan yayılan sıcaklığın rengidir kırmızı. Heyecanlandığımızda ya da kalbimiz biraz hızlı attığında yanaklarımızdaki kılcal damarları dolduran kanımızın rengidir kırmızı. Birçok ülkenin bayrağına en beğenilen renk olarak girer kırmızı…

canlilik-ve-dinamizmin-rengi-kirmizi-1

Yapılan araştırmalarda en dikkat çekici özellikte bulunduğu için dur ikazlarında ya da yaklaşan tehlike ikazlarında hep kırmızı renk kullanılmıştır. Dünyaca ünlü spor arabalar en fazla kırmızı renkli araçlarını satarlar.

canlilik-ve-dinamizmin-rengi-kirmizi-2

İnsan beyninde önemli bir algı oluşturan kırmızı rengi bu yüzden giyim ve moda dünyasında bu kadar yoğun kullanılmaktadır. Tutku, göz alıcılık, beğeni, dikkat çekicilik moda dünyasının aranan kelimeleri olunca kırmızı hemen karşılık bulur.

canlilik-ve-dinamizmin-rengi-kirmizi-3

Metalik efekt ile kırmızı rengi birleştiren kırmızı tonlu varaklar gerek bütünleyici olarak gerekse komple kullanımla giyim, ayakkabı ya da aksesuarda karşılık bulabiliyor.

canlilik-ve-dinamizmin-rengi-kirmizi-4

Yıllardır satışını yaptığımız ve online düz renk kartelamızda Kiremit Kırmızı, Kırmızı-Y, Kan Kırmızı ve Bordo isimleriyle yer alan bütün tonlar sürekli olarak stoklarımızda hazır tutulmaktadır. Birbirlerine göre olan ton farklarını ekrandan rahatlıkla seçebilirsiniz ancak yine de gerçek numunelerle yapılan deneme baskınızı dikkate alıp onaylamanız daha doğru olacaktır.

Check Also

GÜCÜN RENGİ DOLAPLARIMIZDA: BORDO

Modayı yakından takip edenler bilirler ki; bordo, kış aylarının her zaman vazgeçilmez renkleri arasındadır. Kıyafetten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.