Breaking News

BAKIR & BRONZ

Taş devrinden, demir çağından sonra gelir bakır ve bronz çağları. İnsanoğlunun ilkel de olsa işleme tekniklerini geliştirmesiyle bakırı ve daha dayanıklı olan tunç-bronz gibi alaşımları hayatına katmasıyla medeniyeti inşa etmeye başlamıştır. Doğanın en fazla bulunabilir renkleri tabi olarak modanın da vazgeçilmezleri olarak karşımıza çıkıyor. Tarihte giyimde özellikle savaş kıyafetlerinde yer bulan bakır ve bronz renkleri, parlaklık ve kızıllığıyla hasmına meydan okuma ve “ben buradayım” demenin bir yolu olmuştur.

bakir-bronz-1

Kadın giyimin vazgeçilmez klasik renklerinden kahve, bakır tonlarıyla kendine metalik bir arayüz bulur. Varak baskının klasik altın yada gümüş renklerinden farklı olarak alışılmışın dışında bir doğal güzellik katar…

bakir-bronz-3

Aslında Bakır ve bronz rengi varakla elde edilen renkler çoğu zaman doğada saf olarak bulunan renklerdir. Ancak havadaki oksijenle yaşanan kararma natürel bakır rengini daha çok kahve tonlarına yaklaştırır. Dolayısıyle ürün portföyümüzdeki bronz tonları doğadakinin aksine bakır tonlarından daha açık renklerdedir.

bakir-bronz-2

6 farklı bakır tonu ve 3 farklı bronz tonu size kahve, siyah, bej, beyaz gibi ana renk yüzeylerde tonaton yada kontrast baskılar yapma imkanı sunuyor. Varak baskıyı farklı renklerde koleksiyonlarına katmak isteyen tasarımcıların mutlaka denemesini öneriyoruz.

bakir-bronz-4

Check Also

BAKIRLAR İLE BRONZLAR

Aslında Bakır ve bronz rengi de dahil olmak üzere varakla elde edilen renkler çoğu zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.