Breaking News

SPOR GİYİMDE ALTIN VARAK

Spor giyim ya da gündelik giyim altın sarısı gibi iddialı bir rengi nasıl taşır? Modacılara göre çok basit; herkesi daha değerli daha özel hissettirdiği için… Varak baskının yaygınlaşması ile koleksiyonlardaki kalıcı yerini edinen altın rengi, farklı ton ve efektleriyle daha kolay ulaşılabilir durumda.

spor-giyimde-altin-varak-1

“Sarı varak” diye de adlandırılan Altın varak, aslında bu kolay ve basitleştiren ismi hak etmez. Altın varak uygulandığı yüzeyi gerçekten de altın sarısı renge çevirmenin en kolay ve ekonomik yoludur. Eğer doğru marka ve kaliteli varak kullanılırsa yüksek ışık haslığı ve yıkama haslığı sayesinde kolayca solmayan renk elde edilmiş olur. Ayrıca yüzeye uygulanan tutkal ve zeminin kalitesi, varak performansını etkileyen en önemli etkenlerdendir. Tutkalın kalitesi kadar uygulandığı miktar ve fikse şartları da varak baskının daha parlak ve canlı olmasını doğrudan etkiler.

spor-giyimde-altin-varak-2

Aslında Altın varak standart rengin dışında “Açık Altın”, “Koyu Altın”, “Mat Altın” gibi varak renkleri ile çeşitlendirilmiştir. Özellikle baskı yapılacak zemine göre seçildiği zaman, daha soft ya da daha belirgin tonlarda Altın sarısı ton elde etmek mümkün olabilmektedir. Ayrıca eskitme tarzı atılan tutkal zeminler de, özellikle dikili denim ürünlere kirletme efektli parlaklıklar kazandırabilmektedir.

spor-giyimde-altin-varak-4

Altın sarısı varakta dikkat edilmesi gereken detay, soğuk ya da sıcak açmadan meydana gelen parlaklık farklarıdır. Tutkal, zeminin kalitesi, lap ya da tramlı olması ve fikse şartları da Altın varağın renk tonunda önemli etkendir. Eğer daha iyi bir altın varak arıyorsanız “Thermowash” markalı ürünümüzü mutlaka denemelisiniz…

spor-giyimde-altin-varak-5

Eğer altın varak renginden vazgeçmek istemiyorsanız, o zaman sizi açık altın, pirinç sarısı, mat altın, koyu altın gibi renkleri de denemeye davet ediyoruz. Ya da altın varak baskıda çıtayı yükseltmek istiyorsanız mutlaka, zararlı hiçbir kimyasal içermeyen “THERMOWASH” markalı SGS laboratuvarlarınca 5 yıkama için 5/5, 10 yıkama için 4/5 skorlama yapılmış yeni ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

spor-giyimde-altin-varak-3

Avrupa kalitesinde en uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz bu ürünümüzü gönül rahatlığıyla kullanın. Bütün testleri yapılmış, markalarca test edilen ve kullanılan Thermowash varak sizleri bekliyor…

Check Also

ALTIN VARAK – YENİ TONLAR

Yılların en klasik metalik rengi altındır. Tekstil ve deri dünyasının en çok tercih edilen varak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.