Breaking News

SİYAH: PARLAK VE MAT…

Modanın klasik rengidir siyah. Yıllar geçse de, renkler hayatın bütün olaylarından etkilenip her sezon ileri çıksa ya da geri çekilse de, siyah vazgeçilmezdir. Moda dünyasında siyah renk asaleti, sadeliği ya da yeri geldiğinde iddiayı ve gizemi ifade eder. Yılın ya da sezonun renkleri değişse de siyah kendine ayrılmış olan baş köşeye kurulmuştur.

matsiyah
Bu yıl siyah, mat efektler modasıyla bir de deri görünümlü olarak karşımıza çıktı. Öyle gözüküyor ki, bir süre daha böyle devam edecek. Siyah rengin kullanışlılığı hiç bir zaman inkâr edilemez. Ancak bazen parlaklık gerektiren ya da mat efekt istenen durumlarda dokuma yada örme kumaşların yetersiz kaldığı oluyor. Tam da bu noktada varak baskı imdadımıza yetişiyor.

Bütün giyim sektörü varak baskıyla oldukça ilgili artık. Siz de mutlaka koleksiyonunuza siyah varak grubunu katın. Komple kaplama, bölgesel baskı ya da desen üzeri baskı teknikleriyle kullanabilirsiniz.

Siyah varak baskı, renk derinliğini ve parlaklığını uzun süre koruyabilmektedir. Boya baskılara göre daha yüzeysel bir transfer kaplama olarak karşımıza çıkan siyah varak baskı, her zaman kalitesi ile sorgulanmıştır.

Parlaklık aranan durumlarda rakipsiz olan siyah varak baskı, özellikle koyu renk yada siyah patlar üzerine basıldığında oldukça doygun renk vermektedir. Son yıllarda parlak siyah varak tahtını mat siyah varakla paylaşmaktadır. “Wetlook” ya da deri görünümü veren mat siyah varak mutlaka koleksiyonlarda bulunması gereken bir renktir.

Check Also

VARAK BASKIDA ISI FAKTÖRÜ

Varak folyosu Varak patı Pres basınç ve hızı Presin ısı iletimi Baskı prosesinde bu dört …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.