Breaking News

MODANIN ASİL RENGİ SİYAHA VARAKLA ULAŞIN

Klasik varaklardan farklı tekniklerle üretilmekte olan siyah varak aslında modanın klasik rengi olan siyahın farklı bir sunum şeklidir. Yıllar geçse de, renkler hayatın bütün olaylarından etkilenip her sezon ileri çıksa ya da geri çekilse de, siyah vazgeçilmezdir. Moda dünyasında siyah renk asil, sadeliği yada yeri geldiğinde iddiayı ve gizemi ifade eder. Yılın yada sezonun renkleri değişse de siyah kendine ayrılmış başköşeye kurulmuştur.

siyah-bulten-3

Bu yıl siyah, mat efektler modasıyla bir de deri görünümlü olarak karşımıza çıktı. Öyle gözüküyorki, bir süre daha devam edecek. Siyah rengin kullanışlılığı hiç bir zaman inkâr edilemez. Ancak bazen parlaklık gerektiren yada mat efekt istenen durumlarda dokuma yada örme kumaşların yetersiz kaldığı oluyor. Tam da bu noktada varak baskı imdadımıza yetişiyor.

siyah-bulten-1

Bütün giyim sektörü varak baskıyla oldukça ilgili artık. Siz de mutlaka koleksiyonunuza siyah varak grubunu katın. Komple kaplama, bölgesel baskı, ya da desen üzeri baskı teknikleriyle kullanabilirsiniz.

siyah-bulten-2

Siyah varak baskı, renk derinliğini ve parlaklığını uzun süre koruyabilmektedir. Boya baskılara göre daha yüzeysel bir transfer kaplama olarak karşımıza çıkan siyah varak baskı, her zaman kalitesi ile sorgulanmıştır.

Parlaklık aranan durumlarda rakipsiz olan siyah varak baskı, özellikle koyu renk yada siyah patlar üzerine basıldığında oldukça doygun renk vermektedir. Son yıllarda parlak siyah varak tahtını mat siyah varakla paylaşmaktadır. “Wetlook” ya da deri görünümü veren mat siyah varak mutlaka koleksiyonlarda bulunması gereken bir renktir.

Check Also

COALBLACK – MAT SİYAH

Siyah aslında nedir? Siyah, bir renk olarak bilinir ama gerçekte  siyah renk yoktur. Işığı tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardım mı gerekli?